Проєкт мера Костянтина Павлова з розвитку 4-го Зарічного об’єднав уже понад 500 жителів мікрорайону, урбаністів та європейських експертів

Дата публікації:23 лютого 2021 р.

Більше ніж 500 жителів 4-го Зарічного вже взяли участь в обговоренні проєкту мера Костянтина Павлова з комплексного благоустрою. За завданням мера на першому етапі соціологи вже провели близько 200 експрес-інтерв’ю. Наразі триває другий етап дослідження думок мешканців мікрорайону – спільні майстерні (воркшопи) європейського експерта Krzysztofa tka із жителями щодо виявлення проблемних питань, збору та систематизації пропозицій із розвитку 4-го Зарічного. Загалом громадську думку послідовно досліджуватимуть упродовж усього 2021 року.

Комплексний благоустрій 4-го Зарічного – перший в Україні урбаністичний проєкт з планування міського простору – самі криворіжці висловлюють думку щодо того, що і як слід зробити в їхньому мікрорайоні.

Нині в рамках майстерень (воркшопів) спільно з фахівцями мерії та експертом із Польщі Krzysztof tka жителі розробляють проєкт розвитку 4-го Зарічного. Раніше програма дослідження пройшла експертну оцінку Південноукраїнського відділення Соціологічної асоціації України (САУ).

П’ять днів поспіль у 33-й школі збираються жителі певних будинків 4-го Зарічного. Зазвичай окремий воркшоп триває дві з половиною–три години. Найбільш емоційно обговорюють проблемні питання.

В п’ятницю, 19 лютого, мер Костянтин Павлов взяв участь у воркшопі. Відповідаючи на запитання мешканців Зарічного, він зокрема сказав: «Дуже важливі ваші ідеї, думки. Та найважливіше – ваше бажання самим бути активним, брати участь у перетвореннях». Мер також зазначив, що проєкт комплексного благоустрою розраховано на тривалий строк і має кілька етапів. Планування, проєктування та визначення джерел фінансування, проходження процедур визначення виконавців робіт потребують певного часу. Також Костянтин Павлов акцентував, що в рамках пілотного проєкту «4-й Зарічний» формується новий стандарт взаємодії влади та громади щодо створення громадського простору. Такий стандарт згодом застосують у масштабах усього міста.