Інвестиційна діяльність

Реалізовані проекти

Протягом року місто активно співпрацювало з ключовими міжнародними організаціями Європейським банком реконструкції та розвитку (надалі – ЄБРР), Європейським інвестиційним банком (надалі ­ ЄІБ), Північною екологічною фінансовою корпорацією (надалі – НЕФКО), німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ (надалі ­GIZ) та з ін.

Так, у рамках співпраці з ЄБРР, у місті буде реалізовано два проекти у сферах транспорту та енергоефективності на загальну суму 18,8 млн. євро.

Проект у транспортній сфері має назву "Оновлення тролейбусного парку м.Кривий Ріг". У 2018 році за проектом було підписано та погоджено Криворізькою міською радою договір на придбання до 50 тролейбусів на суму 10 млн. євро. Здійснюються заходи щодо проведення процедури закупівлі відповідно до вимог ЄБРР.

Проект з енергоефективності має назву "Підвищення енерго-ефективності громадських будівель у м. Кривому Розі". Загальна сума на реалізацію проекту становить – 8,8 млн. євро, у тому числі кредит – 6,4 млн. євро, грант від Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р) – 1 млн. євро та внесок міського бюджету близько 1,4 млн. євро. Консультантами банку вже забезпечено обстеження  понад 70 закладів освіти міста. На підставі зібраних даних, міжнародними експертами ЄБРР було запропоновано включити до проекту з підвищення енергоефективності громадських будівель 44 бюджетні заклади. Реалізація проекту дозволить зменшити споживання енергії, витрати на експлуатацію та технічне обслуговування будівель, поліпшить умови навчання й перебування понад 26 тис. дітей у школах і дитячих садках міста.

У рамках співпраці з НЕФКО заплановано до реалізації проект "Заходи енергоефективності в місті Кривий Ріг, Україна" (у межах програми Револьверного фінансування "Енергозбереження"). У листопаді 2018 року між НЕФКО та Криворізькою міською радою було підписано кредитний договір на проведення капітального ремонту шляхом виконання робіт з комплексної термомодернізації будівлі комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад "ясла-садок" №231 комбінованого типу" Криворізької міської ради. Загальна сума проекту складає 16,9 млн. грн. (орієнтовно), у тому числі кредитні кошти – 6,6 млн. грн., грантові кошти до – 94,99 тис. євро, решта – власний внесок з міського бюджету.

У межах співпраці з ЄІБ триває робота з реалізації проекту "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України", у рамках якого відбувається реалізація субпроекту "Модернізація системи теплопостачання міста Кривого Рогу (I етап)". У березні 2018 року відбулося підписання грантової угоди між ЄБРР і ЄІБ на виділення місту Кривому Рогу гранту від Східноєвропейського фонду енергоефективності та екологічного партнерства (E5P) в розмірі 6,4 млн. євро для співфінансування вказаного проекту. У травні за результатами засідання Координаційного комітету затверджено уточнений перелік проектів з високим ступенем готовності та передбачено його фінансування за рахунок кредитних коштів у сумі 31 639 тис. євро.

За рахунок грантових коштів ЄІБ здійснить закупівлю обладнання для котлів. Коштом міського бюджету здійснюється розробка проектно-кошторисної документації та отримання висновків оцінки впливу на довкілля.

Метою втілення вищезазначеного проекту є реконструкція та оптимізація системи теплопостачання в м. Кривому Розі за рахунок її децентралізації, а саме: шляхом установлення п'яти нових  районних котелень та модернізації котельні "Гігант" з виведенням з експлуатації фізично- та морально застарілої котельні з надлишковою потужністю й низькою енергоефективністю на території  публічного акціонерного товариства "АрселорМіттал Кривий Ріг", ліквідації великої кількості магістральних трубопроводів, що мають високі втрати теплової енергії, часткової заміни теплових мереж від котельні "Гігант" та котельні "Механобрчормет", оптимізації системи управління та контролю теплопостачання, у результаті чого очікується досягти скорочення втрат у теплових мережах, економії палива й зменшення витрат електроенергії.

У рамках підписаних меморандумів про співпрацю з GIZ у Кривому Розі реалізовані проекти з капітальних ремонтів: 5 освітніх установ (Криворізькі загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів №№ 1, 58, 76, 115 Криворізької міської ради Дніпропетровської області, Криворізькій спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №20 з поглибленим вивченням німецької мови Криворізької міської ради Дніпропетровської області), вищих навчальних закладів "Донецький юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України" та "Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського". Завершено ремонт будівлі комунальної установи "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Центрально-Міському районі" Криворізької міської ради.

Відповідно до підписаного у вересні 2017 року Меморандуму про співпрацю між виконкомом Криворізької міської ради та GIZ на початку 2018 року було відкрито комунальний заклад "Кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства в сім'ї, "З надією в майбутнє" Криворізької міської ради".

У рамках співпраці між комунальним закладом культури "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради" та GIZ було реалізовано проект "Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні", який передбачав придбання комп'ютерної техніки та меблів для бібліотеки-філіалу №1 комунального закладу культури "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради та Центральної бібліотеки комунального закладу культури "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради. Співробітники комунального закладу культури "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради з метою обміну досвідом та здобуття нових знань і навичок з розвитку бібліотечної справи відвідували тренінги в різних містах України.

Навчальні заклади міста продовжують співпрацю з різними міжнародними проектами.

У рамках міжнародного проекту "Спеціальна ініціатива "Україна" за сприяння GIZ у 6 навчальних закладах облаштовані тренінгові кабінети для проведення заходів, спрямованих на популяризацію здорового способу життя.

Практика соціального партнерства
141,5
млн.грн.
Наші соціальні інвестори