Інвестиційна діяльність

Реалізовані проекти

За рахунок грантової складової в рамках співпраці з IFC у 2020 році Кривому Рогу присвоєно довгостроковий кредитний рейтинг (РДЕ) в іноземній та національній валюті на рівні «B» з прогнозом «Стабільний». Наявність високого кредитного рейтингу сприятиме підвищенню довіри інвесторів і кредиторів, оскільки підтверджує фінансову стійкість та інформаційну

Місто, протягом року, з метою сприяння залученню інвестицій продовжувало активну співпрацю з ключовими міжнародними організаціями, такими як: Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Німецьким фондом Ганса Зайделя, а також Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ).

У січні 2020 року між Криворізькою міською радою, Комунальним підприємство «Швидкісний трамвай» та IFC був підписаний договір (Мандатний лист) відповідно до якого, IFC підтримає місто, а саме надасть кредит КП «Швидкісний трамвай» у розмірі 27,0 млн. євро під гарантії міської ради на придбання 50 одиниць трамваїв, реконструкцію трамвайних колій та благоустрій на вул. Соборності. На сьогоднішній день триває робота щодо узгодження умов фінансування та підготовки до підписання кредитної угоди.

Крім того, завдяки тісній співпраці з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку у 2020 році реалізовано проєкт «Оновлення тролейбусного парку м. Кривого Рогу», згідно з яким придбано 54 одиниці нових сучасних тролейбусів (у 2019 році – 4 одиниці, 2020 році – 50 одиниць та запасні частини до них), що пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та значно покращать рівень надання послуг з перевезення пасажирів міським комунальним транспортом.

Співпраця з ЄБРР продовжилася й в рамках реалізації інвестиційного проєкту «Підвищення енергоефективності громадських будівель у м. Кривому Розі», до якого включено 46 бюджетних закладів, у тому числі 19 дошкільної, 26 загальної середньої та 1 позашкільної освіти. Загальна вартість проєкту становить 8,8 млн. євро, що включає отримання від ЄБРР кредиту 6,4 млн. євро та гранту 1 млн. євро, внесок міста складає близько 1,4 млн. євро. Проєктом передбачається впровадження комплексу енергозберігаючих заходів, спрямованих на зменшення споживання енергії та витрат на експлуатацію і технічне обслуговування будівель бюджетних установ, скорочення викидів СО2.

У листопаді 2019 року в місті стартував проєкт «Нове будівництво комплексу з перероблення, знешкодження та складування твердих побутових відходів у Металургійному районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області». Упродовж 2020 року з метою реалізації вказаного проєкту було укладено Меморандуми з промисловими підприємствами міста про порозуміння та готовність виконання, у рамках Міської екологічної програми, заходів з пилопридушення та рекультивації земель з використанням технічного компосту та RDF-палива.

У червні 2020 року Криворізькою міською радою прийнято рішення «Про надання згоди на участь Криворізької міської ради в проєкті «Нове будівництво комплексу з перероблення, знешкодження та складування твердих побутових відходів у Металургійному р-ні м. Кривого Рогу Дніпропетровської області», та ухвалено проєкт угоди між ЄБРР про підготовку кредитного фінансування будівництва комплексу з переробки відходів у Металургійному районі Кривого Рогу.

У межах співпраці з ЄІБ у 2020 році здійснювалася реалізація проєкту «Модернізація системи теплопостачання міста Кривого Рогу (І етап)». Метою його втілення є реконструкція та оптимізація системи теплопостачання в м. Кривому Розі шляхом установлення однієї нової районної котельні й модернізації двох існуючих котелень «Гігант» і «Механобрчормет» з виведенням з експлуатації фізично та морально застарілої котельні з надлишковою потужністю й низькою енергоефективністю на території Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг», ліквідацією великої кількості магістральних трубопроводів, що мають високі втрати теплової енергії, частковою заміною теплових мереж, оптимізацією системи управління та контролю теплопостачання. Загальна вартість проєкту становить 48,2 млн. євро, що включає отримання від ЄІБ кредиту  31,64 млн. євро та грант фонду Е5Р – 6,4 млн євро, внесок міста складає близько 10,2 млн євро.

Також, у 2020 році продовжувалась співпраця з GIZ. У вересні звітного року між Кривим Рогом та GIZ було підписано меморандум про співпрацю до 2023 року. Так, в рамках меморандуму GIZ буде підтримувати місто у напрямку покращення медичного та соціального забезпечення громадян. У партнерстві з GIZ, у 2020 році у місті було відремонтовано травматологічне відділення Комунального некомерційного підприємства «Криворізька міська лікарня №10» Криворізької міської ради (перев’язувальна, гіпсова, маніпуляцій ний кабінет, 8 палат, санвузли, ординаторська). Для поліпшення якості діагностики та лікування пацієнтів, відділення травматології отримало сучасне медичне обладнання з Німеччини.

У рамках Меморандуму про наміри щодо співпраці міста з УФСІ, який було підписано у травні 2019 року, Криворізькою міською радою у 2020 році залучені кошти УФСІ та партнера з впровадження субпроєкту «Створення житлових умов для ВПО в м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область (соціальне житло – квартири)/ KfW» для виконання робіт по об’єкту «Капітальний ремонт приміщень першого поверху гуртожитку за адресою: вул. Каткова, 25, м. Кривий Ріг Дніпропетровська область, 50102», за рахунок міського бюджету було виготовлено проєктно-кошторисну документацію по об’єкту, яку передано згідно з умовами зазначеного Меморандуму представнику Східного районного представництва УФСІ.

3 метою впровадження проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI» у м. Кривому Розі та забезпечення ремонту будівлі Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №255» Криворізької міської ради, розташованого за адресою: вул. Каткова, 53, рішенням міської ради від 29.07.2020 №4867, погоджено меморандум про співпрацю. На виконання зазначеного рішення розроблено та передано партнеру з упровадження субпроєкту проектно-кошторисну документацію на виконання робіт у дошкільному закладі, на що з міського бюджету було використано 175,0 тис.грн. Надалі реалізація вказаного проєкту буде проводитися УФСІ. Початок робіт по проєкту планується, після проведення тендера, у квітні 2021 року.

З метою впровадження на території Кривого Рогу сучасної інноваційної моделі розвитку економіки, спрямованої на її диверсифікацію, розкриття та ефективне використання людського потенціалу, призупинення міграційних процесів, особливо серед молоді, у 2020 році розпочалася робота з розробки проєкту «Центр креативної економіки м. Кривого Рогу». У серпні виконкомом Криворізької міської ради ухвалено рішення «Про визнання доцільності підготовки техніко-економічного обгрунтування до проєкту ДПП «Центр креативної економіки Кривого Рогу», у грудні ухвалено рішення виконкому міської ради «Про затвердження висновку за результатами аналізу ефективності здійснення проєкту державно-приватного партнерства  «Центр креативної економіки м. Кривого Рогу», а у січні 2021 року депутати схвалили рішення «Про здійснення державно-приватного партнерства та підготовку до проведення конкурсу з визначення приватного партнера для реалізації проєкту державно-приватного партнерства «Центр креативної економіки м. Кривого Рогу». Конкурсна комісія має розробити конкурсну документацію та винести її на затвердження депутатам міської ради, після чого буде оголошено про початок конкурсу з вибору приватного партнера по Проєкту.

Центр забезпечить реалізацію сучасних, креативних та затребуваних на часі форм розвитку підприємництва, наукових досліджень, мистецтва, виробництва та ін., а також пропонуватиме сучасні простори і сервіси для навчання й нетворкінгу, якісну підприємницьку інфраструктуру у вигляді коворкінгів, клаб-офісів, забезпечить доступ до експертизи та фінансування для виробничих стартапів.

Практика соціального партнерства
0,23
млн.грн.
Наші соціальні інвестори

Товариство з обмеженою відповідальністю "ПАЛС"