Кривий Ріг залучає фінансування для закупівлі трамваїв та розвиток інфраструктури

Дата публікації:25 січня 2021 р.

Комунальний електротранспорт – перспективний та екологічний вид транспорту. Саме тому, незважаючи на перешкоди, спричинені пандемією коронавірусної хвороби COVID-19, Кривий Ріг продовжує роботу в напрямку організації закупівлі 50 трамвайних вагонів та реконструкції трамвайної лінії на вул. Соборності. Інвестиційним партнером проєкту виступає Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

Цей інфраструктурний проєкт зробить міський електротранспорт комфортнішим та доступнішим відповідно до міжнародних стандартів. Збільшення кількості рухомого складу дозволить зменшити інтервал руху, а трамваї з низькою підлогою забезпечать потреби громадян з обмеженою мобільністю.

Проєкт передбачає отримання до 27 млн. євро на придбання 50 трамвайних вагонів двох типів для використання як на вулицях міста, так і на підземних маршрутах. Наразі отримано схвалення кредитного комітету IFC та узгоджуються детальні умови фінансування проєкту.

Довідково: Міжнародна фінансова корпорація – фінансова інституція в структурі Групи Світового банку, що здійснює інвестиційну діяльність, надає консультаційні послуги та позики в цілях розвитку економіки. 16 травня 2019 року містом підписано меморандум про співпрацю з IFC, а 27 січня 2020 року – конкретні угоди для реалізації проєкту.

У лютому 2020 року міська рада затвердила договір з IFC(рішення міської ради від 26.02.2020 №4530 «Про затвердження Договору між Криворізькою міською радою, Комунальним підприємством "Швидкісний трамвай" та Міжнародною фінансовою корпорацією ("IFC")»).