КАНАДСЬКА КОМПАНІЯ BLACK IRON ЗАЛУЧАЄ $100 МЛН ПІД ПРОЄКТ РОЗРОБКИ РОДОВИЩА У КРИВОМУ РОЗІ

Дата публікації:28 грудня 2020 р.

Канадська гірничорудна компанія Black Iron, яка реалізує проєкт із створення нового залізорудного виробництва в Кривому Розі, уклала попередню угоду з інституціональним інвестором із США про можливість залучення $100 млн під цей проєкт.

Згідно з пресрелізом компанії, ця угода не обов'язкова, а інституціональний інвестор із США відомий, при цьому його ім'я не уточнюється.

 Гендиректор Black Iron Метт Сімпсон зазначив, що ця значна запланована інвестиція з боку великого інвестора "змінює правила гри для Black Iron".

 "Його мета - надати компанії істотну частину необхідного фінансування будівництва і, що важливіше, основу для довгострокового партнерства з шанованою фінансовою установою. Black Iron, як одна з найдешевших залізорудних шахт у світі, готова надати величезну цінність своїм акціонерам, оскільки ми розпочинаємо завершальні етапи залучення капіталу та прагнемо розпочати будівництво в другій половині 2021 року", - сказав гендиректор, якого цитує пресслужба.

 За його словами, компанія отримала необов'язкові умови договору від глобальних інвестиційних банків на суму $260-300 млн як перше заставне фінансування. Крім того, компанія отримала кілька необов'язкових умов договору від сторін щодо закупівлі продукції, які не лише зобов'язалися придбати 100% залізного концентрату компанії, а і вкласти в проект значну частину капіталу. Ці інвестиції в поєднанні з ліцензійним платежем розміром $100 млн забезпечують необхідний капітал для завершення будівництва першої черги ГЗК для випуску 4 млн тонн залізорудної сировини.

 Як повідомлялося на початку вересня поточного року, Black Iron запланувала ввести двоетапний відбір потенційних інвесторів для досягнення максимально ефективного результату. Тоді зазначалося, що інтерес до проекту з боку груп, що здійснюють видобуток залізної руди, значно зріс з урахуванням різкого збільшення цін на залізну руду, а також планів Китаю диверсифікувати залежність від австралійської сировини. Зокрема, проектом в Україні цікавляться сторони, що вже успішно пройшли комплексну юридичну перевірку, такі як Glencore і кілька нових сталеливарних заводів, які нещодавно підтримували контакти з компанією.

Термін окупності проекту оцінюється в 2,9 року, запаси сировини - 411 млн тонн, термін служби проекту - 17 років. Собівартість випуску 1 тонни ЗРС - $32, 63.

На початку 2019 року Black Iron оголосила про підписання незобов'язального меморандуму про взаєморозуміння (MOU) з дочірньою компанією Glencore plc про проведення переговорів про будівництво підприємства з виробництва концентрату на Шиманівському родовищі, згідно з яким Glencore за рахунок входження в капітал може забезпечити $180 млн, або 40% необхідних коштів для першої черги будівництва.

 Нагадаємо, Шиманівське залізорудне родовище — одне з перспективних родовищ Криворізького залізорудного басейну. Воно має 355 мільйонів тонн виміряних і 290 мільйонів вивірених запасів. Вміст заліза в виміряних запасах – 32%, магнетиту – 19,5%. Шиманівське родовище оточене п'ятьма іншими добувними підприємствами, серед них залізорудний комплекс ArcelorMittal. Наявна інфраструктура, зокрема доступ до електроенергії, залізничних і портових об'єктів, на думку Black Iron, дасть змогу швидко реалізувати проєкт до стадії виробництва.