Залучаємо кращі практики Європи для обговорення Концепції соціально–економічноі трансформаціі Кривого Рогу до 2030 року

Дата публікації:9 вересня 2020 р.

У Кривому Розі, в рамках проєкту трансформації мономіст,  працювали фахівці Фонду Ганса Зайделя та Фонду підтримки будівельної галузі. У ході робочого візиту вони зустрілися з міським головою Юрієм Вілкулом.

Представники Фонду Ганса Зайделя готові ділитися німецьким досвідом у плані трансформації мономіст і зараз спільно із Фондом підтримки будівельної галузі та Київським національним університетом будівництва і архітектури проводять комплексні дослідження, вивчають базову ситуацію у місті. У підсумку, будуть напрацьовані конкретні рекомендації, з урахуванням місцевих особливостей.

«У нас є багато власних напрацювань та ідей, але для нас важливою є і думка та досвід німецьких партнерів. Ми залучаємо кращі практики розвитку мономіст Європи, адаптуємо іх до специфіки нашого регіону і сформуємо детальний план соціально–економічної трансформації Кривого Рогу до 2030 року», - підкреслив мер Юрій Вілкул.

Стартом пілотного проєкту трансформації мономіст та індустріальних територій Дніпропетровської області стало підписання у липні міським головою Кривого Рогу Меморандуму про співпрацю із Фондом Ганса Зайделя, Відділенням Академії гірничих наук Украйни, Київським національним університетом будівництва та архітектури, громадською організацією «Криворізька фундація майбутнього», а також Генеральним Консулом Федеративної республіки Німеччини у Донецьку Штефаном Кайлем, Фондом підтримки будівельної галузі (Німеччина).

Директор Фонду підтримки будівельної галузі Торальф Вайзе зазначив: «Кривий Ріг вже зараз має задуматися, що буде та яким шляхом йти, якщо зміниться промислова база регіону. Наша мета – не нав’язувати західно-європейський досвід, а разом із колегами розробити власну інтегровану концепцію розвитку вашого міста. У центрі - майбутнє дітей, збереження ресурсів, робочих місць, культурної спадщини Криворіжжя».

«У липні ми підписали стратегічні наміри про співпрацю. І зараз наш візит більш практичний, спілкуємося із спеціалістами управлінь та департаментів, проводимо базове комплексне дослідження міста. У жовтні організовуємо «майстерню» з питань архітектури та забудови Кривого Рогу, транспорту, екології і туризму. Разом з німецькими та українськими фахівцями, а також криворізькими спеціалістами будемо напрацьовувати пропозиції відносно нових проєктних документів у сфері містобудування та облаштування міста»,- зауважила Олена Максимова, заступник директора Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, координатор проєктів Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

У рамках проєкту працюватиме дві команди. До першої увійшли експерти з просторового планування та створення соціального капіталу. Вони займаються формуванням бачення розвитку міста на базі технологій, інструментів урбаністики. Друга команда працює на базі Академії гірничих наук (відділення з розвитку індустріальних територій), у іі складі - експерти з України, Польщі та Німеччини. Вони займаються більш детальним аналізом економічного та інноваційного потенціалу міста. Кінцевий результат роботи двох команд – розробка та презентація у березні 2021 року Концепції із трансформації Кривого Рогу, яка охоплюватиме всі галузі - від підприємництва до енергозбереження. Місто з моноекономічного перетвориться на більш гармонійне та збалансоване. Застосовуватиметься технологія виявлення нових напрямків для росту економіки (акцент – на інноватику).