Мер Юрій Вілкул підписав договір з Європейським банком реконструкції та розвитку про реалізацію енергоефективних проєктів

Дата публікації:26 грудня 2019 р.

За підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку  в Кривому Розі в 27 школах та 17 дитячих садочках  будуть впроваджені енергоефективні заходи.

Проєктом передбачено два рівні реновації: 17 дитячих садочків та 5 шкіл запропоновано для першого рівня реновації (глибока термореновація будівлі та додаткові заходи), 22 школи - для другого рівня реновації (встановлення індивідуальних теплових пунктів з погодним регулюванням теплоносія, заміна старих дерев'яних вікон, дверей та додаткові заходи).

«Ми продовжуємо співпрацю  з ЄБРР і розпочинаємо нову програму  з енергоефективності.  Вона має на меті зробити наші школи, дошкільні заклади енергоефективними. Хочу відзначити, що до проєкту включено 44 освітні заклади, з яких в 22 планується проведення повної термореновації, а в інших 22 – часткової. Для міста є надзвичайно важливим успішне впровадження проєкту з підвищення енергоефективності громадських будівель», - підкреслив Юрій Вілкул.

Загальна вартість проєкту "Підвищення енергоефективності громадських будівель у Кривому Розі" – 8,8 млн.євро, включаючи: кредитні кошти ЄБРР на суму   6,4 млн.євро, грантові кошти 1 млн.євро, що буде надано спеціальним фондом акціонерів банку та  1,4 млн. євро – вклад міста. Термін кредиту – 13 років, пільговий період – 3 роки.

Варто відзначити, на сьогоднішній день у місті триває активна та  успішна співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку в рамках реалізації проєктів: «Оновлення тролейбусного парку м. Кривий Ріг» та «Підвищення енергоефективності громадських будівель у Кривому Розі».

У минулому році було надано дозвіл КП «Міський тролейбус» на отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, а на сьогоднішній день місто вже отримало 4 тролейбуси. Всього очікується поставка 54 тролейбусів на суму 10 млн євро.

Деталі у відеосюжеті: https://youtu.be/0BPrhaA_pcc