Представники Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у Кривому Розі.

Дата публікації:5 квітня 2019 р.

Кривий Ріг розширює співробітництво з міжнародними фінансовими організаціями щодо залучення інвестицій для розвитку міста. В рамках цієї роботи відбулася робоча зустріч міського голови Юрія Вілкула з представниками Міжнародної фінансової корпорації (IFC).
Корпорація IFC входить до Групи Світового банку та надає послуги в сфері реалізації великих проектів, допомагаючи своїм партнерам, в тому числі і муніципалітетам, долати і вирішувати фінансові та операційні завдання. В ході зустрічі були обговорені можливості спільної роботи за різними напрямками: енергоефективність, розвиток електротранспорту, будівництво нових інфраструктурних об'єктів і багато іншого.
Юрій Вілкул зазначив, що Кривий Ріг вже працює з інвестиційними проектами. «Для нас це системна робота. Ми співпрацюємо з міжнародними фінансовими організаціями EIB, EBRD, GIZ, NEFCO та підтримуємо всі проекти та ідеї, які допомагають розвитку і зміцненню економіки міста. Одним з пріоритетних напрямків міської політики є забезпечення ефективного використання енергетичних і природних ресурсів, як це прописано в Стратегічному плані розвитку міста у напрямку «Екологічно безпечне місто ефективного використання ресурсів». Вважаю, що ми знайдемо багато напрямків для ефективної співпраці».
Так, в 2018 році в бюджетній, комунальній та промисловій сферах міста виконані заходи з енергоефективності на загальну суму 141 млн гривень, які дозволили заощадити 283 мільйони гривень, що дало можливість направити додатковий ресурс на соціальну підтримку криворіжців. Також місто заощадило в 2018 році 9 млн куб метрів природного газу, 111 млн кВт / год електроенергії, 9000 Гкал теплової енергії.
Представники IFC поділилися своїм досвідом роботи та висловили готовність співпрацювати з Кривим Рогом.
«Нам дуже цікаво почати стратегічне співробітництво з таким містом, як Кривий Ріг. Це велике індустріальне місто, і ми впевнені, що тут є проекти і ніші, в яких ми могли б працювати. Зокрема, у нас хороша експертиза в сферах транспорту, поводження з твердими побутовими відходами та водовідведення», - сказав інвестиційний офіцер IFC Дмитро Крищенко.
Дмитро Крищенко запросив Юрія Вілкула на Форум, в якому візьмуть участь представники 15 європейських міст - клієнтів Міжнародної фінансової корпорації. Він пройде в травні в столиці. Саме там голови муніципалітетів зможуть поділитися своїми напрацюваннями в сфері залучення іноземних інвестицій і підписати меморандуми про партнерство.
.
Довідково:

У Кривому Розі розроблена і діє програма із залучення інвестицій. Кривий Ріг сьогодні - лідер за обсягами вкладених в економіку міста іноземних інвестицій. Обсяг прямих іноземних інвестицій з початку інвестування в економіку міста на 31 грудня 2018 року дорівнював 1321,1 млн.дол. США, що становить 36,9% загального обсягу по області, на 1,4% більше, ніж у попередньому році. Основні країни-інвестори – Нідерланди, Німеччина, Кіпр, Велика Британія.

Перш за все, інвестори зацікавлені у Кривому Розі як у перспективному регіоні для розвитку нових енергозберігаючих технологій, реалізації енергоефективних проектів, спрямованих на розвиток міста і добробут його мешканців.