Підписано Угоду між містами Кривим Рогом (Україна) та Жодіним (Республіка Білорусь) про побратимство

Дата публікації:28 вересня 2018 р.

Міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул та голова Жодінского міськвиконкому Юрій Шарий офіційно підписали Угоду про побратимство. 
В ході зустрічі були обговорені питання двостороннього співробітництва, які скріпили підписанням офіційних документів.
.
28 вересня 2018 року між містами Кривим Рогом та Жодіно (Республіка Білорусь) було підписано Угоду про побратимство. Її мета - створення сприятливих умов для стабільного розвитку двосторонніх взаємовигідних дружніх зв'язків, зміцнення співпраці та дружби між містами, народами країн, обмін досвідом у вирішенні спільних проблем.
.
Дружба білоруського Жодіно та українського Кривого Рогу веде початок ще з 50 –х років минулого століття, коли в кар'єрах Кривбасу почала працювати техніка марки «БілАЗ». Зміцненню відносин сприяло створення в 1990 році автомобільного факультету при Криворізькому технічному університеті (зараз КНУ). Ініціатором цього був, тоді ректор університету Юрій Вілкул. «Наші студенти писали курсові та дипломні проекти і їздили захищати свої роботи в Жодіно на завод «БілАЗ». Така практика діє й досі. Тому, зв'язок між нашими містами перевірений роками та якістю", - підкреслив Ю. Вілкул.

«Настав час дружити не тільки підприємствами, але зміцнювати і розвивати культурні, духовні стосунки, втілювати в життя спільні проекти у сфері освіти та спорту, обмінюватися кращими практиками», - сказав голова Жодінского міськвиконкому Юрій Шарий.