Мер Юрій Вілкул зустрівся з делегацією Посольства Великобританії

Дата публікації:30 жовтня 2018 р.

У рамках візиту британської делегації в Кривий Ріг відбулася зустріч міського голови Юрія Вілкула з делегацією Посольства Великобританії: Лоренсом Бройдом - старшим аналітиком Міністерства закордонних справ Великої Британії, Ребеккою Логні - керівником політичного відділу посольства і Оленою Коростишевською- політичним радником посольства. Юрій Вілкул зазначив, що Кривий Ріг продуктивно працює з багатьма посольствами, консульствами, міжнародними організаціями та завжди радий гостям, конструктивному діалогу, обміну досвідом, оцінками і поглядами з різних питань.

«Мені імпонує, що посольство Великобританії цікавиться життям України, нашого міста, як ми живемо, працюємо, розвиваємося і які питання вирішуємо. Ми відкриті до співпраці, спілкування, а також для нас важливий і ваш погляд на процеси, які відбуваються у нас в країні і суспільстві», - сказав Юрій Вілкул.

Представників посольства цікавили в першу чергу питання політичної, економічної і гуманітарної ситуації в регіоні та місті. Окрему увагу під час зустрічі було приділено ходу і реалізації реформ, які стартували в останні роки в Україні - від децентралізації до сфер медицини і освіти. Процес реформ йде не так ефективно і швидко, як того б хотілося, особливо в ключовій позиції - створення в Україні системи верховенства права, - зазначили присутні.

Також британських гостей цікавила ситуація з переселенцями, ефективність роботи програми державних субсидій, загальні тенденції в політичному і громадському житті міста.

Мер Юрій Вілкул зазначив, що, на жаль, добробут людей не росте і красномовне підтвердження тому - мільйонні борги населення за спожиті послуги та енергоресурси, які ставлять під загрозу початок опалювального сезону в місті. Встановлений державою порядок отримання держсубсидії став жорсткішим, тому кількість криворіжців, які зможуть ними скористатися, скоротилася більш ніж наполовину. Щоб зберегти пільги для людей і підтримати їх, місто компенсує зі свого бюджету значне недофінансування державою сфер освіти та медицини, соціальних програм.

Відверта, пряма розмова тривала більше години. За підсумками зустрічі представники британського посольства відзначили відкритість міської влади та її готовність до діалогу.