Задля збереження здоров’я криворіжців Кривий Ріг приєднався до руху найвпливовіших міст світу у їх спільній боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції/СНІДу

Дата публікації:26 листопада 2021 р.

«Дві пандемії, які крокують світом це реальна загроза існуванню людства. Зрозуміло, що пандемія коронавірусної інфекції, на деякий час затьмарила та зменшила акценти епідемії ВІЛ, яка також зачепила мільйони людей у світі та продовжує і на сьогоднішній день залишатися однією з найважливіших не вирішених проблем охорони здоров’я. Для нас головне це люди та їх здоров’я, я завжди говорю, що для нас дрібниць немає. І ми  не сидимо склавши руки і багато робимо на своєму рівні для профілактики, діагностування та лікування. Проблемним питанням все ще залишається невисоке виявлення цих захворювань. І, звичайно, без міжнародного досвіду, без об'єднання зусиль медиків і громадянського суспільства нам не впоратися з цими проблемами. Тому важливо, щоб люди, які живуть з ВІЛ, якнайшвидше дізналися про свій Статус, оскільки рання діагностика і своєчасний початок лікування зберігають життя», - зазначив в.о міського голови Юрій Вілкул.

У Кривому Розі міський Центр профілактики боротьби зі СНІДом не має аналогів в Україні. Він був організований та відкритий у 1994 році. 2007 року з ініціативи Юрія Вілкула, тоді ще голови Дніпропетровської обласної ради, було виділено 4,5 млн. грн. на капітальний ремонт та на закупівлю сучасного обладнання.

Павло Розенко, радник ЮНЕЙДС з ініціативи Фаст трек зазначив: «Саме Кривий Ріг показує ефективний приклад боротьби зі СНІДом, в місті дуже потужна команда у цьому напрямку. Ми дуже дякуємо міській владі, що у місті було збережено Центр профілактики та боротьби зі СНІДом, до речі, не у всіх областях вдалося зберегти такі центри, а Кривий Ріг зміг не тільки зберегти, а й розвивати центр. Саме у співпраці команди мерії, громадських організацій у місті виконуються важливі завдання заради подолання епідемії СНІД. Ви не сидите склавши руки на своєму рівні ви виконуєте потужну роботу для профілактики, діагностування та лікування хвороби».

Крім того, Кривий Ріг постійно співпрацюємо з нашими постійними партнерами – благодійними організаціями: «Благодійний фонд «Громадське здоров’я м. Кривий Ріг», «Благодійне Товариство «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»(ЛЖВ – люди які живуть з ВІЛ/СНІД) та іншими громадськими та благодійними організаціями, діяльність яких спрямована на боротьбу із ВІЛ, які неодноразово довели свою надійність,  відданість інтересам охорони здоров'я мешканців міста та регіону, адже мають значний позитивний досвід у даній сфері.

В свою чергу, директор ЮНЕЙДС в Україні Раман Гайлевич зазначив: «Тепер Кривий Ріг одне з 4 міст України (Київ, Одеса,Дніпро), яке приєдналося до Глобальної ініціативи, щоб до 2025 року досягти цільових показників зі СНІДу 95-95-95, завдяки чому:- 95% людей що живуть з ВІЛ будуть знати про своє захворювання; 95% з них будуть отримувати лікування;  95%, що отримуватимуть лікування, не зможуть передати вірус ВІЛ іншому,і таким чином ми зможемо зупинити епідемію СНІДу».

Під час урочистого підписання в. о. міського голови Ю.Вілкулу за лідерську позицію у роботі з ВІЛ-інфекції/СНІДу, небайдужість до цієї проблеми керівництво МБФ «Альянс Громадського здоров’я» вручили відзнаку «В твоїх силах» - це відзнака лідерів міст, своєрідний «Оскар» в сфері профілактики та боротьби зі СНІДом.