Я дуже сподіваюся на нашу майбутню плідну співпрацю з Кривим Рогом, — Генеральний секретар Асамблеї європейських регіонів Крістіан Спар

Дата публікації:24 вересня 2021 р.

У Кривому Розі провели круглий стіл «Трансформація мономіст та індустріальних територій». Одну з панельних дискусій було присвячено розширенню партнерських відносин між регіонами Європи. У дискусії взяли участь Генеральний секретар Асамблеї європейських регіонів (АЄР) Крістіан Спар, заступник Криворізького міського голови Сергій Мілютін, керівництво міст Покровська (Донецька область), Зеленодольська (Дніпропетровська область), а також представники міст Павлограда, Тернівки й Першотравенська.

У рамках дискусії також обговорили питання впливу індустріалізації, розвитку промисловості на екологію та гуманітарну сферу територій.

Крістіан Спар, Генеральний секретар Асамблеї європейських регіонів, зазначив: «Можу сказати, що у нас є певний досвід роботи зі східними регіонами країни, а також із самим Кривим Рогом. Я дуже сподіваюся на нашу майбутню плідну співпрацю. Ось чому я і депутат Європейського парламенту Лукас Мандл раді сьогодні взяти участь у цьому круглому столі».

Сергій Мілютін, заступник міського голови Кривого Рогу, сказав: «Одним із головних завдань Асамблеї Європейських регіонів є обмін досвідом між регіонами Європи. Сьогодні представники АЄР присутні на круглому столі, тому що в Кривому Розі розроблена й реалізується потужна стратегія трансформації мономіст. Зокрема економіки, гуманітарної сфери, екології, підтримки малого та середнього бізнесу тощо. Ці питання стосуються не тільки Кривого Рогу та інших промислових центрів України, але й, в тому числі, європейських міст. Ми ділимося нашим досвідом, найкращими напрацюваннями, які зроблені в рамках об’єднаної програми Вілкула та Павлова. Дуже важливо, що в обговоренні взяли участь представники Європейського парламенту, АЄР та українських міст».

Круглий стіл «Трансформація мономіст і індустріальних територій» пройшов за участі Генеральної консулки Федеративної Республіки Німеччини Тані Байєр, Генерального секретаря Асамблеї європейських регіонів Крістіана Спара, депутата Європейського парламенту, члена міжнародного комітету Європейського парламенту Лукаса Мандла, директора представництва Фонду Ганса Зайделя в м. Києві Беньяміна Боббі, віце-президента Фонду підтримки будівельної галузі Торальфа Вайзе, експертів і фахівців, представників департаментів виконкому Криворізької міської ради.

У рамках круглого столу глава Громадської ради при виконкомі Криворізької міської ради Олександр Вілкул презентував Стратегію розвитку Кривого Рогу. Керівник проєкту Фонду Ганса Зайделя в Україні Беньямін Боббі високо оцінив представлену Вілкулом Стратегію.