Кривий Ріг буде розвиватися на підставі детальної Стратегії розвитку міста

Дата публікації:23 вересня 2021 р.

Стратегію презентував Голова громадської ради при виконкомі Криворізької міськради  Олександр Вілкул в ході круглого столу «Трансформація мономіст та  індустріальних територій» за участю Генерального консула Федеративної Республіки Німеччини Тані Байєр, Генерального секретаря Асамблеї європейських регіонів Крістіан Спар, депутата Європейського парламенту, члена міжнародного комітету Європейського парламенту Лукаса Мандла, директора представництва Фонду Ганса Зайделя в м. Київ Беньяміна Боббі, віце-президента Фонду підтримки будівельної галузі Торальфа Вайзе, експертів і фахівців щодо інфраструктурних проєктів.

Представляючи розроблену Стратегію, Олександр Вілкул підкреслив:

«Кривий Ріг  продовжуватиме залишатися найбільш соціальним містом в Україні - з безкоштовним проїздом, з адресними виплатами  для більшості сімей. І сума цих виплат зростатиме.

У Кривому Розі  продовжиться  створення  комфортного середовища для мешканців.

У місті буде якісно поліпшене медичне обслуговування. Як з точки зору ремонту та переоснащення лікарень, так і з точки зору доступності.

Середня, середньо-спеціальна та вища освіта будуть максимально адаптовані під потреби ринку, щоб наші випускники могли легше знайти роботу.

До 2030 року економіка міста повинна з моноіндустріальної, яка залежить від ціни на метал і руду на зовнішніх ринках, стати максимально диверсифікованою».

Також, Олександр Вілкул детально представив деякі пункти Стратегії, реалізацію яких криворіжці побачать найближчим часом.

«Це - комплексний благоустрій мікрорайонів, причому, ми спираємося на «живу» взаємодію з жителями у цих питаннях. Такий підхід успішно зарекомендував себе. На 4-му Зарічному ведуться роботи. У наступному році проведемо реконструкцію ще декількох. Далі - все мікрорайонів міста.

Ми закінчуємо капітальну реконструкцію магістралі, яка об'єднує Собор з Піонером. За цією моделлю будуть реконструйовані й інші магістралі - Дніпрошоссе, пр. Металургів, Володимира Великого, пр. Гагаріна, пр. Миру та інші.

Трансформується й загальна транспортна модель міста. Вже замінені 2/3 всіх тролейбусів на нові. Придбано нові комунальні автобуси, і їх кількість буде збільшуватися. У найближчі місяці буде придбано 16 нових трамваїв, а до кінця наступного року - ще 20. Усього передбачено 50 нових одиниць».

Також, за представленою Олександром Вілкулом Стратегією, найважливішим проєктом стане будівництво сучасного екологічно-безпечного заводу з переробки відходів. Завершення будівництва планується вже в 2025-му році.

Ще один дуже важливий проєкт - «Чиста вода». У всіх школах  будуть встановлені системи очищення вже до кінця поточного року. Якість очищення - не гірше, ніж у дорогої бутильованої води, яка продається в супермаркетах.

Також, Олександр Вілкул наголосив: «У наступному році, відразу після закінчення опалювального сезону, почнеться реконструкція котелень і мереж. Вже проводяться тендери. У планах -  котельні Гігант, Укрмеханобр, виведення застарілої котельні КМК. Буде встановлено 376 індивідуальних теплових пунктів. Це  - наш спільний проєкт з Європейським інвестиційним банком і гроші на нього вже є. Це поліпшить теплопостачання Центрально-Міського, Металургійного, Саксаганського та частини Довгинцівського районів».

Детально Голова громадської ради при виконкомі міськради розповів про те як відбуватиметься  трансформація економіки Кривого Рогу.

«Стартова точка трансформації: зараз 60% доходів міста і криворіжців складають продукція гірничо-металургійного комплексу. І лише 40% -  інші товари і послуги. Тобто, ми абсолютно залежні від коливань ціни на руду і метал на світових ринках. А також, від думки кількох власників цього бізнесу.

Ми хочемо змінити це співвідношення на користь інших галузей. ГМК зростає в середньому на 1,5% на рік. Необхідно забезпечити паралельний приріст і в інших областях більше ніж на 5% в рік. Тоді до 2030 року 60% бюджету будуть давати інші галузі, а 40%  - ГМК. При цьому, наполовину збільшиться загальний валовий продукт міста, відповідно, буде зростання робочих місць.

Є кілька світових моделей адаптування мономіст, ми їх все уважно вивчили. І ми точно не хочемо йти шляхом дотування. Наш шлях розвитку: вже розроблена програма підтримки ділової активності середнього бізнесу і малого бізнесу. Це лише частина нашої Стратегії, яка вже реалізується. Упевнений, нам вдасться реалізувати  поставлені завдання», - підкреслив Олександр Вілкул.

Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини Таня Байєр зазначила:

«Це -  дуже важливий проєкт з  трансформації мономіст та індустріальних територій, який реалізується у Кривому Розі із залученням досвіду Німеччини і разом з німецькими партнерами: Фондом Ганса Зайделя, Фондом підтримки будівельної сфери і партнерами в рамках ЄС.

У вашому проєкті  амбітні цілі, але правильні і дуже важливі. Сучасні, інноваційні, екологічно чисті, а це  - головне, в такому промисловому місті, як ваше. Це показник багатогранності Кривого Рогу і  правильного  шляху до реалізації Стратегії».

Високо оцінив представлену Олександром Вілкулом Стратегію розвитку Кривого Рогу і  керівник проєкту Фонду Ганса Зайделя в Україні Беньямін Боббі: «Ми переконані, що хороше управління починається на місцевому рівні. Саме на місцевому рівні відчувають переваги демократії і тільки на місцевому рівні держава знаходиться ближче до своїх громадян. Ми підтримуємо цей проєкт з його сучасними підходами, тому що це -  модернізація і зміни, які можуть відчути люди».