Делегація Кривого Рогу на запрошення китайської сторони взяла участь у Міжнародному онлайн-форумі в місті Дунгуань

Дата публікації:6 серпня 2021 р.

30 липня у рамках розвитку міжнародних зв’язків на запрошення китайської сторони делегація Кривого Рогу взяла участь у міжнародній конференції, організованій мерією міста Дунгуань (Китай). Крім України, яку представляв Кривий Ріг, у заході взяли участь представники з Німеччини, Ізраїлю, Сербії, Португалії та Бразилії.

Заступник мера Дунгуаня Ло Хуанхао підкреслив важливість прямого діалогу між містами для розвитку економічних та культурних зв’язків. Він зазначив, що Дунгуань відкритий для налагодження партнерських відносин, зокрема з Кривим Рогом.
Дунгуань — один із потужних промислових центрів Китаю з населенням майже 8,5 мільйона осіб. У місті розташовані штаб-квартири та заводи Samsung Electronics, BBK-electronics, Vivo, DuPont, LyondellBasell Industries, Coca-Cola, Nestle, Maersk, Huawei та інші.
Сергій Мілютін, заступник міського голови Кривого Рогу, виступаючи на конференції, ознайомив присутніх із стратегічними напрямками розвитку міста. Він сказав: «Наша робота полягає в залученні інвестицій, нових ідей і технологій для створення сучасної конкурентоспроможної економіки міста, зростання заробітних плат криворіжців та рівня життя. Я вдячний нашим китайським партнерам за розпочатий діалог, який активізовано і на міждержавному рівні».
Мілютін зазначив, що «Кривий Ріг — один зі світових промислових лідерів та потужний навчально-науковий центр. Також у Кривого Рогу один із кращих в країні кредитних рейтингів міст — на рівні суверенного. Це дає нам додаткові можливості для залучення фінансування, зокрема, для розвитку міської інфраструктури. Отже, у нас великий діапазон для спільних проєктів».
Мілютін подякував Генеральному консулу України в Китаї Дмитрові Камкову за зміцнення двосторонніх відносин між містами України та Китаю й підкреслив, що Кривий Ріг відкритий для продовження діалогу щодо стратегічного партнерства та встановлення побратимства між містами Кривий Ріг і Дунгуань.
Оксана Павлушенко, виконувачка обов’язків начальника управління економіки виконкому Криворізької міськради зазначила: «У нас є низка інвестиційних пропозицій. Ми підготували перелік потенційно привабливих об’єктів та промислових зон, які цікавлять інвесторів».
Кривий Ріг активно розвивається та співпрацює з різними міжнародними інституціями, зокрема з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Фондом Ганса Зейделя тощо.
Зазначимо, що цьогоріч відзначається 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Україною та 10-ліття встановлення стратегічного партнерства між Китаєм і Україною. Місто Дунгуань (Китай) та Кривий Ріг (Україна) почали активно розвивати дружні відносини цьогоріч.