Німецький бізнес вбачає у Кривому Розі широкі перспективи для співпраці, - заступник Генерального консула Німеччини

Дата публікації:29 жовтня 2018 р.

У рамках німецько-українського форуму Кривий Ріг відвідали представники провідних компаній Німеччини у сфері металургії та гірничодобувної галузі: «SICK AG», «DMT GmbH & Co. KG », «TAKRAF», «Zeppelin Power Systems GmbH & Co. KG», Schaeffler Technologies AG & Co. KG, WITEC Holding GmbH, BEKAEF GmbH, а також Німецької Східної Бізнес Асоціації.

З німецькою делегацією зустрівся мер Кривого Рогу Юрій Вілкул, народні депутати України від Кривого Рогу Костянтин Павлов і Андрій Гальченко. На засіданні круглого столу сторони розглянули чотири ключові напрямки співпраці Кривого Рогу та Німеччини. Це - розвиток торгових відносин у сфері металургії і гірничодобувної галузі, енергозберігаючих технологій, автомобільній сфері та комунальних послуг.

Заступник Генерального консула Німеччини Консул Петер Шмаль зазначив: «Дуже радий приїзду до Кривого Рогу. Ваше місто, як завжди, зустрічає тепло і дружньо. Кривий Ріг займає особливу роль у розвитку промислового комплексу Дніпропетровської області та України. Тому, німецький бізнес бачить у Кривому Розі широкі перспективи для співпраці. Упевнений, що дана зустріч стане новим поштовхом у розвитку економічних зв'язків між нашими компаніями і великими криворізькими підприємствами».

«Ми розглядаємо Кривий Ріг як надійного і дуже перспективного ділового партнера. Німецьку Східну Бізнес Асоціацію підтримують шість центральних німецьких асоціацій промисловості, і ми раді будемо бачити серед своїх бізнес-партнерів Кривий Ріг», - сказала генеральний директор Асоціації Ута Кочловскі-Кадья.

Кривий Ріг відкритий для співпраці і зміцнення двосторонніх відносин з інвесторами. Станом на 1 липня 2018 року обсяг прямих іноземних інвестицій склав 1 396,9 млн. дол., що становить 36,6% від загального обсягу Дніпропетровської області. Серед інвесторів такі країни як Німеччина, Кіпр, Голландія, Великобританія.

Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул підкреслив: «З Німеччиною у нас довгі та гарні відносини. Незважаючи на те, що в Кривому Розі 28 основних країн-інвесторів, 40% інвестицій займає саме Німеччина. Ми тісно працюємо з Консульством Німеччини, фондом GIZ. Щороку в Кривому Розі проходять Дні Європи, форум з промислового туризму і завжди наші німецькі друзі відгукуються на запрошення та беруть участь у цих заходах. Кривий Ріг відкритий до співпраці і зміцнення партнерських відносин з європейськими країнами. Адже наше головне завдання - розвиток рідного міста».

Сьогодні місто працює з міжнародними фінансовими організаціями EIB, EBRD, GIZ, USAID, NEFCO. Серед найбільших проектів - спільний проект з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо модернізації муніципального електротранспорту. Буде придбано близько 50 нових тролейбусів, а також проведена модернізація ремонтних цехів депо.