У Кривому Розі обговорили перспективи реалізації найбільшого інвестиційного проекту в Україні

Дата публікації:29 січня 2018 р.

Міський голова Юрій Вілкул провів зустріч з послом Канади в Україні Романом Ващуком на якій сторони обговорили питання співпраці в рамках українсько-канадського проекту розробки Шимановського родовища залізних руд. В ході візиту були розглянуті питання щодо розміщення і будівництва Шиманівського ГЗК.

«Кривий Ріг – найбільший промисловий центр України і є лідером за обсягами реалізованої продукції у країні. Ми дивимося в майбутнє і реалізація такого масштабного інвестиційного проекту  зі  створенням нового виробництва – це серйозний внесок  в розвиток міста, зміцнення його економіки, створення нових робочих місць,що на  фоні системної кризи в країні вкрай важливо для людей. Безумовно, не можу не торкнутися екологічного аспекту, тому що це буде гірниче виробництво. Буде проводитись комплекс робіт: місто контролюватиме виконання всіх екологічних зобов'язань підприємством в рамках міської екологічної програми», - сказав міський голова Юрій Вілкул.

Посол Канади Роман Ващук зазначив: «Для нас також дуже важлива екологічна складова проекту. Підкреслю, що всі роботи будуть виконуватись не тільки за укранськими екологічними. але й за канадськими стандартами. Наше законодавство для інвесторів вимагає, щоб дотримувалися не тільки місцеві норми, але і жорстко були витримані наші правила і вимоги щодо охорони навколишнього середовища. Будуть впроваджені найсучасніші і безпечні технології».

На сьогодні вже практично завершена процедура оформлення земельної ділянки під розміщення підприємства.

Оцінюючи перспективи співпраці з канадцями Юрій Арсеев, заступник голови міської координаційної ради з питань підприємництва сказав: «Кривий Ріг підтверджує свою привабливість для іноземних інвесторів. На тлі того, що відбувається в країні, це хороший сигнал. Плюс до цього, звичайно - це податки до місцевого бюджету та  бюджету -  держави. Для міста це -можливість будувати дороги і підтримувати соціальну сферу».

В ході зустрічі міський голова Юрій Вілкул виступив з пропозицією про проведення в Кривому Розі міжнародного економічного форуму за участю підприємців і промисловців міста та канадських партнерів з питань співробітництва в рамках роботи Зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. Посол позитивно  сприйняв ініціативу міського голови.