ЄБРР разом з виконкомом Криворізької міськради представлять матеріали з будівництва сміттєпереробного комплексу на Асамблеї країн-донорів

Дата публікації:13 березня 2020 р.

У Кривому Розі тривають роботи з реалізації проєкту будівництва великого сміттєпереробного комплексу. Для Кривого Рогу   це - актуальний проєкт, який спрямований на поліпшення екологічної ситуації в місті.

Робота з реалізації цього проєкту ведеться в декількох напрямках, один з них – пошуки джерел фінансування. Зокрема, залучення іноземних інвестицій.

Під час чергової наради керуючого комітету з реалізації проєкту будівництва сміттєпереробного комплексу, керівник комітету Григорій Вербицький зазначив: «Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з виконкомом Криворізької міськради готує концепцію і заявку для захисту на Асамблеї країн-донорів. Паралельно з цим комунальне підприємство «Сансервіс» розпочало процедуру підготовки до отримання фінансування».

Нагадаємо, першу чергу будівництва сміттєпереробного комплексу в Кривому Розі планують завершити до 2025 року. Сучасний завод сортуватиме сміття, після чого всі його ресурсоцінні компоненти перероблятимуться для подальшого використання в різних галузях. Таким чином, на полігон потраплятиме лише незначна частина відходів - інертні матеріали, що не підлягають переробці. Це дозволить мінімізувати негативні впливи на навколишнє середовище, пов'язані зі складуванням сміття. Крім того, завод буде виробляти біологічний компост, який промислові підприємства Кривого Рогу зможуть використовувати для рекультивації земель і заходів з пилопридушення.