У Кривому розі триває робота над впровадженням проєкту з ЄБРР з підвищення енергоефективності шкіл та дитячих садків

Дата публікації:3 березня 2020 р.

В рамках взаємодії з ЄБРР, для двох дитячих садків №231 і №6 підготовлена проєктна документація робіт з термомодернізації в 2020 році.    

Загалом, до проєкту включено 44 освітні заклади: 27 шкіл та 17 дитячих садків. На першому етапі модернізації у 17 дитячих садочках та 5 школах заплановано утеплення конструкцій будівель, заміну вікон та дверей на енергоефективні, встановлення індивідуальних теплових пунктів з погодним регулюванням теплоносія. На другому етапі у 22 школах встановлять індивідуальні теплові пункти з погодним регулюванням теплоносія, замінять старі дерев'яні вікна та двері.

Завдяки впровадженню енергоефективних заходів будуть покращені умови навчання та виховання для понад 26 000 учнів у школах та малюків у дитячих садках. Очікується економія теплової енергії близько 40 %, електроенергії – 5 %.

Проєктом в дитячому садочку № 231  передбачено утеплення стін, даху, заміна дверей на енергоефективні, також у дитячому садочку встановлять індивідуальний тепловий пункт. У дошкільному закладі виховується 220 малюків, працює 66 вихователів та інших працівників. «Дорослим та дітям буде тепло і затишно, а крім того  буде досягнута суттєва  економія енергоресурсів. Зокрема, планується скорочення споживання  близько 40% теплової енергії, а це приблизно 230 тис грн щорічно», - зазначила заступник начальника відділу  з питань енергоменеджменту  Оксана Котунова.     

Розпорядженням міського голови  Юрія Вілкула створений керуючий комітет та робоча група   з реалізації проєкту  «Підвищення енергоефективності громадських будівель у м. Кривому Розі».  Завдання мера – в максимальні терміни підготувати необхідну документацію  для того, щоб  цьогоріч розпочати  будівельні роботи.

Кривий Ріг - третє місто в Україні, у якому  ЄБРР  реалізує проєкт з енергоефективності.