Інвестиції в розвиток: Мер Юрій Вілкул, Європейський банк реконструкції та розвитку підписали Меморандум щодо програми «Зелені міста»

Дата публікації:30 жовтня 2019 р.

29 жовтня у Маріуполі в рамках Інвестиційного форуму "RE:THINK. Invest in Ukraine", який організовано з ініціативи президента України та за підтримки Кабміну, відбулось підписання Меморандуму між Європейським банком реконструкції та розвитку й Кривим Рогом про реалізацію програми «Зелені міста» та інфраструктурних проектів.

«Ми прагнемо розвивати Кривий Ріг, системно впроваджуючи кращі європейські практики і успішно співпрацюючи з нашими партнерами в Європі. Ми вже працюємо і з ЄБРР, і з GIZ, і з іншими організаціями. У нас є спільні програми з розвитку транспорту, тепломодернізації. Ми націлені на системний і комплексний підхід і довгострокове співробітництво. Упевнений, наші європейські партнери на прикладі Кривого Рогу зможуть переконатися у високому рівні організації та взаємодії при розробці і впровадженні в життя проектів будь-якого рівня складності», - зазначив мер Юрій Вілкул.

Мета Меморандуму – розвиток співробітництва та сприяння співпраці між Сторонами для підтримки проектів у рамках програми Банку «Зелені міста», що передбачає системний та комплексний підхід до вирішення проблем довкілля у плануванні розвитку міста та інфраструктурних інвестиціях.

Першим кроком для втілення програми є розробка Плану дій «Зелене місто» для Кривого Рогу. Банк має намір знаходити грантове фінансування для покриття вартості послуг експертів та консультантів, які допомагатимуть Кривому Рогу в процесі розробки Плану дій.

Також, в рамках форуму мером був підписаний Меморандум з компанією Метінвест про взаєморозуміння. Мова йде про участь у міській програмі охорони та оздоровлення навколишнього середовища, модернізацію виробництва, залучення міжнародних експертів та мешканців до впровадження проектів зеленого сталого розвитку