ДІАЛОГ МІЖ ВЛАДОЮ ТА БІЗНЕСОМ – ЗАПОРУКА ІНВЕСТИЦІЙНОГО РОЗВИТКУ МІСТА КРИВОГО РОГУ

Дата публікації:25 січня 2019 р.

 24 січня 2019 року у виконкомі Криворізької міської ради відбулася зустріч у форматі круглого столу на тему "Інвестиційна конкурентоздатність м. Кривого Рогу" із представниками міської влади, бізнесу та експертів, які спеціалізуються на питаннях залучення інвестицій в міста та регіони України.

Відкриваючи засідання, міський голова Юрій Вілкул зазначив, що Кривий Ріг - місто відкрите для інвестицій, а міська влада, в свою чергу, готова надавати всебічну підтримку інвесторам та розглядати можливості щодо преференцій. Для інвесторів передбачаються пільги, які сприятимуть створенню нових екологічно безпечних виробничих потужностей зі створенням нових робочих місць. Завдання міської влади створити максимально привабливі умови для сприяння залучення інвестиційних ресурсів для розвитку міста.

Заступник міського голови Андрій Полтавець розповів про інструменти, які вже розроблені в місті та презентував інвестиційний потенціал Кривого Рогу, зокрема індустріальний парк "Кривбас", преференції, які може надати міська влада для інвесторів індустріального парку, вільні земельні ділянки та об’єкти потенційного інвестування.

Представник UkraineInvest у Східній Україні - Олексій Іванченко, акцентував увагу на значному інвестиційному потенціалі Кривому Розі. На сьогодні є певна політична нестабільність в державі, але вже скоро ситуація має змінитися на краще та інвестори надійдуть в місто. Суттєвою перевагою є наявність в місті діючого аеропорту. Відношення влади, історії успіху інвесторів, що впроваджують свою діяльність в Кривому Розі (браунфілди та грінфілди), наявні земельні ділянки та створені сприятливі умови - це ключові фактори для досягнення результату на шляху розвитку інвестиційної діяльності. 

Головний експерт, керівник групи експертів «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) - Ігор Лепьошкін, відмітив, що Кривий Ріг є флагманом із залучення інвестицій на рівні із найбільшими центрами України. Конкурентна перевага міста у наявності великих промислових виробництв, на яких мають формуватися кластери економіки на місцевому рівні. Можливі два шляхи розвитку інвестицій: залучення нових інвесторів та розвиток діяльності серед існуючих, зокрема великих промислових підприємств. За умови правильної промоції міста, гарантована активізація інвестиційної діяльності та подальшого її розвитку.

Заступник директора Дніпропетровського інвестиційного агенства - Алім Молодан, розповів про особливості функціонування індустріальних парків в Україні, про проблеми та переваги їх розвитку. Фактично на сьогодні в Україні зареєстровано більше трьох десятків індустріальних парків, але повноцінно ні один із них не працює. Причиною того, що інвестори поки неохоче інвестують в індустріальні парки є недосконалість законодавчої бази у цій сфері, економічна та політична нестабільність в державі. Акцентував увагу на необхідності підготовки умов для входу інвестора, підведення інженерних комунікацій, що значно економить час інвестора від початку проекту до отримання перших доходів.

Представники бізнесу поділилися досвідом впровадження інвестиційних проектів в Кривому Розі. В рамках круглого столу відбувся діалог між владою та представниками бізнесу, адже такі зустрічі сприяють зміцненню ділових контактів, створенню сприятливого інвестиційного клімату та відповідного бізнес середовища для залучення інвесторів.