Air Products розпочинає проєкт із модернізації виробництва промислових газів у місті Кривий Ріг

Дата публікації:16 грудня 2021 р.

Air Products підписала угоду на будівництво найбільш сучасної повітророздільної установки (ПРУ) у м. Кривий Ріг в рамках спільного підприємства (СП) з Arcelor Mittal – ТОВ «Кривий Ріг Промислові Гази» (KRIG). СП буде володіти, а Air Products – керуватиме новим об’єктом. Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Спроєктована у відповідності із найостаннішими європейськими технологічними рекомендаціями, нова ПРУ стане частиною комплексної програми модернізації АрселорМіттал Кривий Ріг (АМКР). Вона замінить старі установки, які наразі використовує АМКР для постачання промислових газів, на значно більш ефективне, безпечне та екологічно чисте обладнання.

З моменту свого запуску у 2023 році, на підприємстві будуть застосовані передові технології для безпечного та надійного виробництва промислового кисню, азоту та аргону, які будуть використовуватися для обслуговування металургійного заводу АМКР та інших клієнтів в Україні та за її межами.

Початок експлуатації підприємства призведе до зниження поточного споживання електрики з боку АМКР, а отже – суттєвого скорочення викидів CO2, що позитивно відобразиться на екології міста.

Будівництво заводу матиме позитивний вплив на економіку Кривого Рогу. Окрім суттєвого обсягу інвестицій, що буде одним із найбільших у місті та області за останні роки, проєкт створить нові робочі місця, зокрема на етапах проєктування, будівництва та введення в експлуатацію.

Вацлав Гарант, віце-президент Air Products по регіону Центральної Європи та СНД, коментуючи оголошення про проєкт, сказав: «Ця інвестиція є важливим кроком у розвитку нашого бізнесу в Україні. Це чітко свідчить про нашу довіру до української промисловості та високий потенціал зростання тут. Ми вдячні за підтримку, яку наш проєкт отримує від місцевої влади, який, на нашу думку, принесе багато користі місцевій економіці та громаді. Сподіваємося на продовження нашої тісної співпраці у місті Кривий Pіг».

Заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін сказав: «В рамках Стратегії розвитку Кривого Рогу міська влада надає особливу підтримку залученню інвестицій та нових технологій, створенню нових робочих місць із гідною заробітною платою. Початок будівництва сучасного підприємства з виробництва промислових газів (KRIG) – ще один приклад ефективної реалізації стратегії».

Мілютін додав, що умовою підтримки міською владою нових проєктів в Кривому Розі є впровадження інноваційних технологій, енергоефективності та покращення екології. В місті  вибудовуються світові стандарти взаємодії влади та бізнесу, які включають в себе не тільки інвестиції в нові виробництва, а й участь підприємств в реалізації соціальних програм Кривого Рогу в рамках корпоративної соціальної відповідальності.

Коментуючи початок будівництва підприємства, Мауро Лонгобардо, генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг», зазначив: «Ця сучасна повітророзподільна установка замінить наше застаріле обладнання, яке працює на підприємстві вже понад 40 років. Нова установка буде однією з найефективніших та найекологічніших в Україні і дозволить зменшити споживання електроенергії на 45%. Ми віримо у Кривий Ріг і будемо продовжувати інвестувати в те, щоб цей славетний сталеливарний завод став сучасним європейським підприємством».