Відкриваємо після ремонту і тепломодернізації дитячий садок на Інгульці. Також, у співпраці з УФСІ реалізуємо шість інфраструктурних проєктів

Дата публікації:3 грудня 2021 р.

Кривий Ріг третій рік співпрацює із Українським фондом соціальних інвестицій, який за підтримки уряду Німеччини реалізує в Україні проєкти з розвитку об’єктів соціальної інфраструктури. У партнерстві з містом та сприяння громадської організації «Егіда-Центр» на житломасиві Інгулець  реалізовано два важливих соціальних  проєкти: відремонтовано  та переобладнано  гуртожиток по вулиці Каткова, 25 для 17 родин переселенців, а також завершені    роботи із термомодернізації    дитячого садочку №255 по вулиці Каткова, 53.

У рамках проєкту у садочку №255  проведено утеплення будівлі, включаючи утеплення та оздоблення укосів. Будівельники замінили вікна та внутрішні двері на енергозберігаючі, також встановили утеплені вхідні протипожежні двері.  Проведено благоустрій прилеглої території дитячого садка.

Заступник міського голови Олександр Катриченко провів робочу нараду щодо введення в експлуатацію дитячого садка та поспілкувався  із його колективом.     

«Ми прекрасно розуміємо,  що  якісна освіта розпочинається із того, які умови будуть створені  для  навчання та виховання дітей. Тому,  ремонтуємо  наші  заклади освіти, покращуємо їх матеріально-технічну базу, впроваджуємо енергоефективні заходи для того,  щоб  діткам було  затишно та зручно,  також це – суттєва економія коштів за оплату енергоресурсів, які можуть бути спрямовані на подальшу модернізацію. Для цього місто максимально залучає всі ресурси. І, зокрема,  інвестиції  наших міжнародних партнерів. Завдяки співпраці з Українським фондом соціальних інвестицій сьогодні відкриваємо  після ремонту  оновлений  дитячий садок  на Інгульці», - сказав Олександр Катриченко.  

«Усі наші проєкти реалізуються з коштів гранту Уряду Німеччини, наданих через німецький банк розвитку KfW, але неможливо було їх втілити в життя без підтримки органів місцевого самоврядування», - сказала  консультантка з розвитку потенціалу громад Східного регіонального представництва УФСІ Тетяна Скляренко. Крім ремонтно-будівельних робіт, УФСІ упроваджує ще й соціальні програми з правової підтримки  внутрішньо-переміщених осіб, розвитку інклюзії та соціальних послуг в громаді. Персонал дошкільного закладу №255 брав участь у тренінгах з розвитку потенціалу колективу, запобіганню насильству у сім’ї, профілактики професійного вигоряння та тренінгу «Інклюзивне навчання для дошкілля: практика для щоденного використання» у рамках  програми «Інклюзія в громаді».

У роботі з Українським  Фондом соціальних інвестицій також медичні проєкти. «Ремонтуємо  амбулаторію по вулиці Каткова, 2  на Інгульці  та амбулаторію по  вулиці Мухіна у Довгинцівському районі.  Працюємо над виготовленням проєктно-кошторисної документації для капітального ремонту відділення гострого інфаркту  у лікарні №2 та клініко-діагностичної лабораторії інфекційної лікарні. Місто й надалі буде залучати інвестиції не тільки для ремонтно-будівельних робіт, а й розвитку соціальної інфраструктури Кривого Рогу, зокрема,  модернізації наших навчальних закладів»,-  підкреслив Олександр Катриченко.  

У наступному році, в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку у 36 освітніх закладах будуть впроваджені заходи з енергоефективності. Це дасть можливість покращити умови навчання та виховання майже 26 тис учнів шкіл та малюків дитячих садків. У закладах заплановано утеплення огороджуючих конструкцій будівель, заміну вікон та дверей на енергоефективні, встановлення індивідуальних теплових пунктів з погодним регулюванням теплоносія.